TOP-2.1.2-15-ZA1-2016-00004

Beruházás helye: Zala megye 8380 Hévíz,
- 8380 Hévíz, Nagyparkoló tér 902/32 hrsz.-ú ingatlan,elsődleges megvalósítási helyszín
- 8380 Hévíz, Rudifürdő köz 118/3 hrsz-ú ingatlan, nem elsődleges megvalósítási helyszín

Megítélt összeg: 200 000 000 HUF
Támogatás intenzitás: 100 %
Projekt kezdete: 2017.11.01.
Projekt tervezett befejezése: 2020.02.29.

Kedvezményezett: Hévíz Város Önkormányzat
Cím: 8380, Hévíz, Kossuth L. u. 1.
Telefon: 83/500-833
Honlap: http://onkormanyzat.heviz.hu/

A projekt célja a hévíz városközpontjában található, a város fő közlekedési tengelye, a Széchenyi utca és a helyi buszpályaudvar között elterülő ún. nagyparkoló tér felújítása. A felújítás nem érinti a parkolási felületeket, azok nagy részét továbbra is meg kívánjuk őrizni. A tér azonban messze nem csak parkoló: számtalan üzlet és étterem található az azt körülvevő sétányokon, nagyobb rendezvények esetében rendezvénytérként is működik és általában véve ez a terület köszönti a Hévízre érkezőket. Ebből kifolyólag meg kívánjuk törni a tér parkoló voltát a zöldfelületek minőségi és mennyiségi növelésével és a zöldfelületekbe ágyazott, azokhoz kapcsolódó sétányok kialakításával. Túl kívánunk lépni a parkolókban megszokott gyep-fa kettősségen alapuló zöldfelületeken, innovatív és egyben esztétikus megoldások telepítését tervezzük, amelyek nem csupán esztétikusak, de a terület mikroklímájára is kedvezően hatnak (pl. esőkertek, többszintes zöldfelületek). Mindehhez kapcsolódva a terület csapadékvíz-elvezetését akképpen szeretnénk kiépíteni, hogy az lehetővé tegye a területre hulló csapadék összegyűjtését, tárolását majd a helyszínen történő felhasználását. Emellett, egy a területen található önkormányzati tulajdonban lévő épület felújítását tervezzük, amelyben azt követően gazdasági tevékenység települhet.
A város ITS-sel nem rendelkezik, annak elkészítését legkésőbb az 1. mérföldkő teljesítéséig vállalja. 2014-20-as stratégiai programtervében kiemelt fontossággal jelenik meg a belvárosi területek, külön nevesítve pedig a nagyparkoló tér fejlesztésének igénye.
A fejlesztés helyszíne
A beavatkozási területen jellemző OTÉK szerinti terület-felhasználási besorolások: Vt - 3 -Z, városközponti vegyes terület, Vt - 4 -Z, városközponti vegyes terület illetve közvetlen közelében Közu - 2, P: Közlekedési, közmű elhelyezési, hírközlési terület, forgalmi út
Akcióterület lehatárolása: Széchenyi utca – Zrínyi utca – Attila utca – Flavius üzletház és a helyi-helyközi alpályaudvar – piac területe – Hévízi út által közrefogott terület
Főtevékenység a nagyparkoló téren és a kapcsolódó sétányok mentén található zöldterületek teljeskörű rekonstrukciója, egyes részeken a burkolatok elbontását követen új zöldfelületek kialakítása. A csapadékvíz helyszínen történő összegyűjtését, időleges tárolását majd felhasználását (a zöldfelületek fenntartására) szolgáló infrastruktúra kiépítése, a téren található, önkormányzati tulajdonban álló, alulhasznosított épület felújítása majd megtöltése kereskedelmi-szolgáltató funkcióval.
A sétányok kialakítása, meglévők felújítása, bővítése is megtörténik a közvilágítás és kapcsolódó közművek kiépítése, parkolásgátló oszlopok, kerékpáros dokkoló és támaszok, utcabútorok és hulladékgyűjtők kerülnek kihelyezésre. SOFT elemként települési arculat és identitás fejlesztéséhez kapcsolódó programok megvalósítása történik.

Címkék:

eseménynaptár