A német evangélikus egyház támogatását vették át

Számos rendezvénnyel emlékezett meg az idei évben a reformáció 500. évfordulójáról Hévíz, valamint a hévízi német evangélikus egyház és a helyi református gyülekezet.

Az emlékév „A reformáció 500 éve” címû konferenciával és interaktív kiállítással indult, előbbi anyagából a közeljövőben könyv is jelenik meg.

A könyv kiadását, valamint az emlékév szervezését a hévízi német evangélikus egyház anyagilag is támogatni kívánta. Istentisztelet keretében a hévízi német evangélikus egyház helyi lelkésze, Heiderose Gärtner-Schultz asszony, valamint Dieter Bögel, a helyi német ajkú gyülekezet vezetője – az eddigi, aktív segítségükön túl – adták át anyagi hozzájárulásukat a városnak. A támogatást jelképesen Papp Gábor polgármester, Kepli József János alpolgármester és Péntekné Vizkeleti Márta lelkész asszony vette át.