A reptér folyamatos energia ellátására kínálnak megoldást

A Hévíz-Balaton Airport infrastruktúrájának szünetmentes energia ellátására tett ajánlatot egy belga cég a reptér üzemeltetőinek.

Az ajánlat a kritikus időszakokban történő energia ellátásra vonatkozott, a pályafények, navigációs berendezések folyamatos mûködtetésének biztosítására. A cég menedzserével, Sergio Bodarwe úrral és a vele érkező Ránky Edit gazdasági és kereskedelmi attaséval Papp Gábor polgármester és Benkő Attila, a reptér igazgatója tárgyalt.

A szakemberek a világ teljes területét lefedik rendszerükkel, technikai és technológiai megoldási javaslataik a Hévíz-Balaton Airport fejlesztési programjába is illeszkednek, ugyanakkor a találkozó a flamand és brüsszeli üzleti, gazdasági és turisztikai kapcsolatok erősítése szempontjából is fontos volt – jelezte Papp Gábor polgármester.

A lehetőségekről további tárgyalások folynak majd.