Dobogón a hévízi önkéntes tűzoltók

Kiváló eredményekkel zárult a hévízi önkéntes tûzoltók számára a közelmúltban Zalakaroson rendezett önkéntes tûzoltók versenye.

A Zala Megyei Tûzoltószövetség által rendezett versenyen a résztvevők felnőtt, ifjúsági és gyermek kategóriában mérték össze felkészültségüket, a hévíziek mindegyikben dobogós helyet értek el.

A kismotorfecskendő és a CTIF versenyszámokon belül külön korcsoportok is összemérhették tudásukat, így gondoskodott a szervezőbizottság arról, hogy a végén tényleg a legeredményesebb csapat állhasson a képzeletbeli dobogó legtetejére. A megmérettetés nemzetközi méreteket öltött, hiszen a horvátországi Hodosan község ifjoncai is képviseltették magukat.

Jelen verseny a főpróbája lehet azoknak a csapatoknak, akik részt vesznek a jövő héten rendezendő Zánkai Országos Önkéntes Versenyen – mondta Strázsai Zoltán főszervező. Egyben hangsúlyozta, hogy köszönetét szeretné kifejezni a Zala Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóságnak, Rigó Csaba kormánymegbízott úrnak, a Megyei Önkormányzatnak és a Zalakarosi Önkormányzatnak, hogy mint anyagilag, mint erkölcsileg támogatták a rendezvény létrejöttét. Minden helyezett oklevél díjazásban részesült, azonban a dobogó első három helyezettje még kupával is büszkélkedhetett a nap végén.

A versenyeredmények összesítése alapján a legeredményesebb csapat a Becsehelyi ÖTE lett, aki átvehette Zalakaros polgármestere által felajánlott Karos–kupát.

Részletes eredmény:

Kismotorfecskendő (retro) férfi kategória:
Szőkedencs ÖTE
Pókaszepetk ÖTE
Miháld ÖTE
Zalakaros ÖTE

Kismotorfecskendő (retro) női kategória:
Alsópáhok ÖTE
Murakeresztúr ÖTE

Kismotorfecskendő (retro) ifjúsági fiúkategória:
Becsehely ÖTE

Kismotorfecskendő (retro) gyermek fiú kategória: