A hévízi tapasztalatokra építve tervez gyógyfürdőfejlesztést az Egyiptom Dél-Sínai tartománya.

Khaled Fouda, a tartomány kormányzója e célból hívta meg a magyar fürdőváros vezetését, valamint Zala megyei újságírókat, hogy bemutassák fejlesztési elképzeléseiket. Az önormányzati delegációval utazó megyei sajtót Lendvai Béla az MTI tudósítója, Varga Lívia a Zalai Hírlap és a hévízi Forrás újság szerkesztője, Péter Árpád szintén a megyei napilap és a hévízi önkormányzati lap tudósítója és fotósa, Bornemissza Tamás a Hévízi Televízió ügyvezető igazgatója, és Belovári Tamás a városi televízió operatőre képviselte. A program során a Nagyváthy Néptánc együttes 6 táncosa is bemutatkozott az egyiptomi vendéglátóknak, képviselve Magyarország népi hagyományait. A hévízi delegáció programját végigkíséri Dr. Kveck Péter, Magyarország egypitomi nagykövete.
A hévízi delegáció május 3-a óta tartózkodik Sarm es-Sejkben.