Látássérült kerékpárosokat fogadott Hévíz

Hévíz vendégszereteté élvezhették tegnap a Mozdulj! egyesület látássérült tandemesei és kísérőik.

Az egyesület Balaton körüli bringatúrával hívja fel a figyelmet minden nyáron látássérült embertársainkra, törekedve egyben arra, hogy minél teljesebb szeletét adja számukra is a kikapcsolódás, a sport lehetőségének.

A balatoni tandem túra során tegnap a hatvan résztvevő (30 látássérült és a kísérők) Hévízre érkezett. Itt ahol Papp Gábor polgármester polgármesteri keretéből felajánlott támogatásának köszönhetően, a tófürdő és a Hévízi Múzeum közremûködésével a csoport látogatást tettek a Hévízi-tónál, sőt, aki szeretett volna, meg is mártózhatott a vízben, majd az ebédet követően a Hévízi Múzeum épületében és fûszerkertjében ismerkedhetett meg a csapat Hévíz és Egregy múltjával, illetve az itt lezajlott fejlesztésekkel.

Tartalmas és jó hangulatú napot tölthettek nálunk fogyatékkal élő embertársaink, akiket immár második alkalommal láthattunk vendégül városunkban.