Matt Zalakarosnak

Hévíz polgármestere mattot adott Zalakaros polgármesterének.

Papp Gábor (Hévíz) és Novák Ferenc (Zalakaros) szerencsére csak a Zalakarosi Fürdőn, a Zalakarosi Nemzetközi Sakkverseny keretében megrendezett élősakk bemutatón voltak ellenfelei egymásnak, a valóságban a két fürdőváros szövetségesének tekinti a másikat. Ezt a városok első emberei a barátságos játszma végén hangsúlyozták is, hozzátéve: a jövőben a szövetséget még szorosabbra kívánják fûzni, hiszen Hévíz azon törekvésében, mely szerint Közép-Európa egészségturisztikai központjává szeretne válni, nélkülözhetetlen Zalakaros és a balatoni térség összefogása. Jó eredmény ugyanis csak úgy érhető el, ha mindenki a saját turisztikai erősségét „adja”.

Papp Gábor és Novák Ferenc sakk játszmáját egyébként a nagykanizsai Kőrösi-iskola diákjai segítették, hiszen a polgármesterek lépéseit a sakkfiguráknak beöltözött diákok játszották el.

Nézze meg galériánkat!