Minden rászorulóhoz eljutott a tűzifa támogatás

Január 26-án fejeződött be Hévízen t a szociális célú tûzifa kiszállítása.

Az államilag támogatott program keretein belül 36 m3 , önkormányzati forrásból pedig 64 m3 jó minőségû tûzifa került az arra rászorulókhoz, összesen húsz háztartásba. A szállítás költségeit az önkormányzat teljes egészében átvállalta. A támogatás egységes megosztását követően minden rászorult, kérelmező háztartás 5 erdei m3  2m-es tûzifában részesült. Az önkormányzat részéről a tûzifa megvásárlása 1 millió 382 ezer forint ráfordítást jelentett, melyhez 200 ezer forintnyi szállítási költség járult még. A város törekedett arra, hogy minden kérelmező megfelelő tüzelőanyaghoz jusson, ezért döntött az önkormányzat úgy, hogy jelentős támogatást nyújt saját keretéből az állami támogatáson túl a vásárláshoz.