Bemutatkozott az új hévízi német protestáns lelkész asszony

A hévízi Német Protestáns Egyház vezetője és Hévíz és környéke protestáns közösségének új vezetője mutatkozott be a közelmúltban Papp Gábor polgármesternek.

Az új lelkész,  Heiderose Gärtner-Schultz asszony, valamint  Dieter Bögel egyházi vezető megköszönték azt a lehetőséget, amit a város immár közel egy évtizede nyújt a németajkú protestánsok számára: nevezetesen, hogy Hévízen minden vasárnap 11 órától német nyelvû istentisztelet megtartására nyílik mód; a folyamatos lehetőségről a polgármester a találkozón ismételten megerősítést adott.

A lelkészi misszió folytatásán túl a felek a reformáció idei, 500 éves évfordulója méltó megünneplésének lehetőségeiről is beszéltek, illetve a lelkészek ígéretet kaptak arra is, hogy a hévízi szobakiadók és szállodák is tájékoztatást kapnak az istentiszteletek időpontjáról, hogy így vendégeik számára Hévízen is biztosított lehessen vallásuk gyakorlása.