Hírek, Aktualitások

« vissza a rovat híreihez

Speciális fa átültetések Hévízen

2017. december 21.

Különleges módszerrel telepítik át a Széchenyi utca – még megmenthető – páfrányfenyőit a GAMESZ munkatársai.

Az átültetésekre a városi fő út teljes közműrendszere, valamint a felszín – járdák, úttest, zöldfelületek – megújítása, átépítése miatt kerül sor. Az önkormányzat szeretne minél több még egészséges fát megmenteni. Problémát okoz, hogy a fák többsége a vezetékrendszerre lett korábban telepítve, ez is indokolja a zöldfelület teljes cseréjét. A megvalósításhoz speciális, gépi és kézi munkafolyamatokra van szükség.

Az áttelepítés során a növényeket körbeásták, drótlabdázták, majd a fákat daruval emelték ki a helyükről és szállították el. Némelyiket teherautóval, de volt olyan fa is, melyet autómentővel szállítottak át végleges helyére.

A páfrányfenyők közül került már át két példány a templomkertbe, annak déli, illetve keleti oldalára, de a Széchenyi utcai körforgalomba, a nemesbüki körforgalom közepére és az Egregyi utcába is kerülnek példányok, ékesítve a területet.

Címkék:
Az Ön neve: