Nyomtatványok, ügyleírások

ÜGYINDÍTÁS

2019. január 1. napjától, az egyéni vállalkozók és hivatali tárhellyel rendelkezők kivételével, az adóügyek elektronikus intézésére kizárólag a Cégkapu használható.
Az ügyindítás menü  használata és az online beküldés nem az Adó szakrendszerben rögzített  meghatalmazáshoz/képviselethez kötődik.

Cég képviseletében történő beküldéskor a következő hibaüzenetek érkezhetnek:

„A nyomtatvány beküldése sikertelen! A megadott {Cégkapu rövid neve} feladó szervezet nem létezik!”
Ebben az esetben a megadott Cégkapu (a megadott adószám alapján) nem létezik. Nem került sor a cégkapu regisztrációra, vagy hibás adószám került rögzítésre az ügyindítás menüben.

„A felhasználó nincs hozzárendelve a megadott {Cégkapu rövid neve} feladó szervezet postafiókjához!”
Az ügyindításkor megadott adószám helyes, és a  Cégkapu létezik, de a feltöltést végző felhasználó nincs hozzárendelve.

„A felhasználó részére a dokumentum művelet nem engedélyezett a megadott {Cégkapu rövid neve} feladó szervezetnél!
Ez a hibaüzenet arra utal, hogy a beküldő személy küldési jogosultsága letiltásra került, a Cégkapu Tárhelyen.

EGYENLEG LEKÉRDEZÉS

A személyes adóegyenleg lekérdezésére csak abban az esetben van lehetőség, ha a lekérdező személyes adatai az önkormányzat adórendszerében hibátlanul (a közhiteles nyilvántartásokkal megegyezően) szerepelnek.

Képviselőként történő egyenleg lekérdezés során szükséges hogy a képviselt Adószáma (természetes személy esetén Adóazonosító jele ) hibátlanul kerüljön megadásra. A képviselő adatai is hibátlanul szerepeljenek az önkormányzat adónyilvántartásában, és a képviseleti jog (ideértve a meghatalmazást is) az lekérdezett adózónál rögzítésre kerüljön. Az egyenleg lekérdezés jelölt legyen.

ŰRLAP MÁSOLATOK

A beküldött űrlapokról a beküldő személyes Tárhelyére érkezik másolat zip formátumban. Ez tartalmazza a beküldött űrlapot pdf formátumban illetve csatolmányainál az űrlap xml állomány is megtalálható.

A dokumentumot le kell menteni a saját gépre tetszőleges helyre, majd ezt követően ki lehet csomagolni bármely zip formátum kezelésére alkalmas alkalmazás segítségével.

Cégkapun keresztül történő beküldés esetén a technikai jellegű igazolások a Cégkapu Tárhelyre érkeznek (feladási igazolás, elküldött dokumentum igazolás).

Üdvözlettel:
ASP Központ

Elektronikus ügyintézést az alábbi linken indíthat:

Okmányiroda

A közigazgatás korszerűsítéssel (Magyary Program) kapcsolatos kormányzati döntések értelmében az Okmányiroda 2013. január 1. napjától a Zala Megyei Kormányhivatal Keszthelyi Járási Hivatalának Hévízi Kirendeltségeként működik.

Az ügyintézéssel kapcsolatos tudnivalókról, és a letölthető nyomtatványokról az alábbi linkeken tájékozódhat:

Okmányirodák elérhetőségei.pdf

Letölthető nyomtatványok:

Polgármesteri Hivatal oldaláról letölthető e-ügyintézéséssel kapcsolatos nyomtatványok:

Űrlap keresetlevél beterjesztéséhez jegyző birtokvédelmi határozatának megváltoztatása iránti perben

Űrlap közigazgatási szerv határozatának bírósági felülvizsgálata iránti keresetlevél benyújtásához

Szúnyoggyérítés június 13.
Gondolkodjunk, beszéljünk, tanuljunk magyarul!
Szúnyogirtás június 7.

A középszintű szóbeli érettségik zajlanak
Az osztályozón nem sikerült a feljutás az NB III-ba
Idén is luxus- és veteránautók találkoztak Hévízen

Tisztelt Ügyfeleink!
Hévíz Hazavár 2019. II. félév
Hévíz, Széchenyi u. 0+632,30 km szelvényben gyalogos átkelőhely kijelölése

A dokumentumot a címére kattinva tudja letölteni.

Szabadszó:
Dátum: