Átalakítás előtt a parkolási rendszer

Komoly átalakulások előtt áll a város parkolási rendszere, melyhez fokozatosan kíván alkalmazkodni az önkormányzat.

Mindez a képviselő-testület március 3-i ülésén hangzott el. A rendszer átalakításának első lépéseként módosították a jármûvel várakozás rendjéről szóló rendeletet ; ennek lényeges része, hogy a képviselő-testület felülvizsgálja és korlátozza az ingyenesen kiadható önkormányzati parkolóbérleteket. A későbbiek folyamán a lakosság és a vállalkozások számára kiadott bérletek rendszerét is felülvizsgálják. A parkolóórák modernizálása,új parkolóórák telepítése is a parkolási rendszer átalakításának részét képezi. Utóbbi átalakítás jelenleg is zajlik; ezzel összefüggésben a nagyparkolóban április 30-ig meghosszabbították az ingyenes parkolást.

Több beszámolót is meghallgatott és elfogadott a testület, így a TDM egyesület munkájáról, a Szobakiadók Szövetségének előző évi tevékenységéről, valamint az alsópáhoki polgárőr egyesület munkájáról. Valamennyi beszámoló tárgyalása kapcsán Papp Gábor polgármester kiemelte az adott egyesülettel, szervezettel megvalósult kiváló együttmûködést. Döntött a testület arról, hogy a korábban elnyert,  „Kultúrbarangolás Hévízen” címû projekt megvalósításának első lépéseként indulhat  az egregyi kálvária és vallási körút tervezése. Mindezek mellett a testület elfogadta a Szabó Lőrinc utcai játszótér tervezési munkálatainak indítását is, illetve az ehhez szükséges.