Közeleg a Hévízi Borünnep - hasznos tudnivalók

Augusztus 18-án kezdődnek a VI. Hévízi Borünnep programjai városunkban.

A borünnep alatt átalakul a belvárosban a közlekedési rend. Aki autóval érkezik, válassza a nagyparkolót, illetve a focipályával szembeni kavicsos és a Szentlélek-templom mögötti parkolót.

Megállni ezen kívül még a Kossuth utcából nyíló keresztutcákban lehet. A belvárosban több helyen behajtási tilalom lesz. A Petőfi, az Erzsébet királyné és a Rákóczi, azaz a sétálóutcát a rendezvény idejére lezárják, s a szervezők kérik az autósokat, hogy ne hajtsanak be a buszpályaudvarhoz vezető Kölcsey utcába, ahol tilos a parkolás. A buszok a Kölcsey utcában, a pályaudvar előtti buszöbölben veszik fel az utasokat, de nem kerülik meg a pályaudvar épületét. A rendezvényen orvosi ügyelet mûködik. Mosdót a véderdő területén és a nagyparkolóban találnak a résztvevők. A szervezők kérik: kutyáját és - az előző nagyrendezvényen tapasztaltak alapján - lovát mindenki hagyja otthon. Szigorú szabály, hogy a borünnepen nincsenek mûanyag poharak, a borászatok csak Hévíz címeres fesztiválkehelyben szolgálhatják ki vendégeiket. Ezt, aki szeretné, megtarthatja, a többiek távozás előtt leadhatják, s akkor visszakapják az 600 forintos kauciót.