MOBIL Parkolás

Parkoljon készpénzmentesen, applikációval!

Tájékozódjon itt a parkolás működéséről és elérhetőségeiről: Parkolási Iroda Hévíz | HÉVÜZ KFT.
Egészségügyi alapellátás infrastrukturális fejlesztése Hévízen

 

 

Kedvezményezett neve: Hévíz Város Önkormányzat

Fejlesztés tárgya: Egészségügyi alapellátás infrastrukturális fejlesztése Hévízen

Projekt azonosítószáma: TOP_PLUSZ-3.3.2-21-ZA1-2023-00008

Szerződött támogatási összeg: 52 999 818 Ft

Projekt tervezett befejezési dátuma: 2025. december 31.

 A projekt tartalmának részletes bemutatása:

Hévíz Város Önkormányzat, mint kedvezményezett a TOP_PLUSZ-3.3.2-21 azonosítószámú, „Helyi egészségügyi és szociális infrastruktúra fejlesztése” című felhívás során támogatásban részesült. Az 52.999.818 Ft forint európai uniós támogatás segítségével megvalósul Hévízen az Egészségügyi Központ fejlesztése, mely érinti Hévíz, Alsópáhok, Felsőpáhok, Nemesbük, Vindornyalak, Zalaköveskút települések lakosságát. A Hévízi Egészségügyi Központban jelenleg három háziorvosi, egy házi gyermekorvosi, két fogorvosi és egy védőnői praxis működik. Az ellátás helyszínét az 1912-ben épült hévízi Pócza-villa látja el. Maga az Egészségügyi Központ építészetileg az 1900-as évek elejének technológiáját tükrözi, nagy méretű homlokzati nyílászárókkal. Az épület az egészségügyi funkcióját 1994 óta látja el, a funkcióváltáskor belső burkolatok cseréje valósult meg, majd 2010-ben kialakításra került akadálymentes bejárat, lift, illetve akadálymentes mosdó. Az „Egészségügyi alapellátás infrastrukturális fejlesztése Hévízen” című, TOP_PLUSZ-3.3.2-21-ZA1-2023-00008 azonosítószámú projekt keretében megtörténik a homlokzati nyílászárók cseréje korszerű, mai kornak megfelelő hőszigetelt nyílászárókra, tető- és bádogos szerkezetek felújítása, tetőfödém hőszigetelése, épületgépészeti (fűtési rendszer) megújítása hőszivattyús rendszer telepítésével, részleges villamos felújítási munkák, illetve akadálymentes rámpa felújítása és akadálymentes parkoló kialakítása is megvalósul. A projekt részét képzik továbbá orvostechnikai eszközök beszerzése is, mely az ellátás minőségét javítja.

A korszerűsítés révén javul a szolgáltatás színvonala, ezáltal a betegek közérzete és higiénés biztonságérzete is. Az orvosi rendelők modernizálása következtében a szolgáltatások szakmai színvonala növekszik, mivel a lakosság igényét kielégítő magas színvonalú, hatékony betegellátás helyben is biztosítható. A tervezett kivitelezési munkáknak köszönhetően a fenntartási költségek jelentősen csökkennek, biztosítottá válik fenntartó részéről a folyamatos üzemeltetés a gazdaságosság elveit figyelembe véve.

A beruházásnak köszönhetően az ellátást igénybe vevők, az intézmény ellátási kötelezettségébe tartozó és az ellátást igénybevevő egyéb lakossági csoportok esetében javul az egészségügyi ellátásuk színvonala, míg intézmény dolgozói esetében a projekt megvalósítása a munkabiztonsági és a munkafeltételei javulni fognak. 

Az 53 millió összköltségű beruházás a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program Plusz keretében történő vissza nem térítendő európai uniós támogatás segítségével valósul meg.