Napelemes rendszer kialakítása a Hévízi Polgármesteri Hivatalban

Projekt kódszáma: KEOP-4.10.0/N/14-2014-0334

Projekt megnevezése: Napelemes rendszer kialakítása a Hévízi Polgármesteri Hivatalban

Európai Uniós támogatás összege: 22 584 505,- Ft

Projekt kezdete: 2015. 03. 16.

Projekt tervezett befejezése: 2015. 08. 31.

Kedvezményezett: Hévíz Város Önkormányzat

Cím: 8380 Hévíz, Kossuth L. u. 1.

Tel: 83/500-812

Honlap: http://onkormanyzat.heviz.hu

A projekt bemutatása

Hévíz Város Önkormányzat 2014. augusztus 21-én pályázatot nyújtott be a Környezet és Energia Operatív Program keretében, melyet támogatásra alkalmasnak minősített a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium Környezeti és Energiahatékonysági Operatív Programkért Felelős Helyettes Államtitkársága. Hévíz Város Önkormányzat 22 584 505,00,- Ft európai uniós vissza nem térítendő támogatásra jogosult 100 %-os támogatási intenzitás mellett.

A támogatásnak köszönhetően a Hévíz Város Önkormányzat tulajdonában lévő Hévízi Polgármesteri Hivatal épületének tetőszerkezetén 30 kVA-es névleges teljesítményû naperőmû (HMKE) telepítése valósult meg, mely egy háztartási méretû kiserőmûnek minősülû erőmû és a közcélú villamosenergia hálózatra csatlakozik, így ha a hivatal saját villamosenergia fogyasztása kisebb, mint az erőmû által aktuálisan termelt villamos energia, úgy az a közcélú hálózatba kerül betáplálásra hitelesített kétirányú mérőn keresztül.

A naperőmûben az energiát 120 db, egyenként 250 Wp névleges teljesítményû (STC) kristályos napelem termeli.

Az épület jelenleg 95 761 kW/év átlagos éves fogyasztása csökkenni fog, várhatóan a hasznosított energia mennyisége 33 000 kWh/év lesz.