Társult formában működtetett, kötelező önkormányzati feladatot ellátó intézmények fejlesztése, felújítása

A beruházás összköltsége: 21 854 903 Ft.
Elnyert támogatás: 13 467 000 Ft.

A Belügyminisztérium 7/2011. (III. 9.) BM rendelet „Társult formában mûködtetett, kötelező önkormányzati feladatot ellátó intézmények fejlesztése, felújítása” fejezete alapján Hévíz Város Önkormányzata az 1976-ban épült Brunszvik Teréz Napközi Otthonos Óvoda Sugár utcai épületét újította fel.  Az épület földszintes, 608 m2 alapterületû intézmény, mely előre gyártott vasbeton panel szerkezettel, lapos tetővel épült.

Az óvoda épületének energetikai korszerûsítése 2012 tavaszán készült el. Az épület energetikai korszerûsítése során 48 m2 felületen a lábazat, és további 659 m2 felületen a homlokzat hőszigetelése történt meg, valamint az összekötő folyosók födémszerkezetének (35 m2) és fém tartószerkezetének külső hőszigetelése is elkészült. A régi típusú fa és fém nyílászárók elbontását követően összesen 39 db korszerû, mûanyag nyílászárót építettek be, valamint megtörtént az épületszárnyak hőtermelő berendezéseinek (2 db gázkazán) és fûtési hőleadó berendezésének (47 db acéllemez lapradiátor) cseréje is.