A legjobbak a jók között

Az Illyés-iskola 3. a osztályos tanulói "A legjobbak a jók között" kitüntető címet nyerték el Az út a boldogsághoz Nonprofit Kft. Óvd és tedd jobbá környezeted pályázatán.

A gyerekek több egyéni alkotás mellett egy közösen elkészített kis könyvvel pályáztak, melyben fotókkal, rajzokkal illusztrálták környezetvédelemmel kapcsolatos tevékenységeiket. Tanítójuk, Szalai Klára elmondta: fontosnak tartja, hogy tudatosítani kell a gyerekekben, milyen értékeket rejt és mennyire fontos az élőlények számára a Föld, a víz, a levegő, s hogy ezeket védeni, óvni kell. Ehhez azonban fel kell nyitni a gyermekek szemét, hogy vegyék észre a természet csodáit, mely körülveszi őket.

Az ünnepélyes díjátadóra 2015. március 29-én került sor Budapesten, ahol boldogan vették át megérdemelt jutalmukat, a Visegrádi Kalandparka szóló belépőt a harmadikosok. A kirándulás költségeit Papp Gábor polgármester a polgármesterei kerete terhére támogatja, ezzel is elismerve és megköszönve a gyerekek igyekezetét.