Az önkormányzat munkájáról tájékozódtak a Bibósok

A Bibó-gimnázium 11. évfolyamos, emelt szintû történelmet tanuló diákjai tettek látogatást a polgármesteri hivatalban tegnap pedagógusaik, Tombor Ildikó és Tar Ferenc kíséretében.

A fiatalok történelem- és társadalomismeret témakörben az önkormányzatisággal, a képviselő-testületek mûködésével foglalkoznak, látogatásuk célja az volt, hogy lehetőleg első kézből kapjanak erről információkat, illetve kérdéseket is tehessenek fel az önkormányzatokkal kapcsolatban.

A városháza munkatársai: dr. Keserû Klaudia és dr. Lengyel Katalin Nóra a polgármesteri hivatal felépítéséről, a polgármester, jegyző és aljegyző munkájáról és feladatairól tartottak tájékoztatást, míg dr. Gelencsér Anita képviselő a testületi munkáról és az önkormányzati választások menetéről szólt, s természetesen a felmerülő kérdésekre is választ kaphattak a diákok. A találkozó érdekessége volt, hogy az eőadók korábban maguk is a Bibó-gimnázium diákjai voltak.