Az Idősek Világnapján Hévíz is köszöntötte, ünnepelte szépkorú lakóit.

A sportcsarmokban rendezett városi ünnepségen Papp Gábor polgármester köszöntötte Hévíz szépkorú polgárait. Beszédében egy ókori bölcs gondolata köré szőtte a köszöntőt: „Olyan fiatal vagy, mint önbizalmad, olyan öreg, mint a félelmeid. Csak akkor öregszel gyorsan, ha már nem szárnyalsz és hagyod, hogy a pesszimizmus és a cinizmus megdermessze drága, szerető szívedet.”
Beszéde zárásként a következőket mondta: "Az elmúlt évtizedekben Önök tettek meg mindent értünk, a mi boldogulásunkért, most rajtunk a sor, hogy segítsük, támogassuk Önöket, s erönkhöz, lehetőségeinkhez mérten biztosítsunk az Önök számára nyugodt, derûs, tartalmas éveket…."
Az est zárásaként Csonka András színmûvész kiváló mûsora hangzott el, majd  vacsorával vendégelték meg a megjelenteket.