Elektromos autócsodák vonulnak fel Hévízen

Elektromos meghajtású jármûvek felvonulásában gyönyörködhetünk szeptember 19-én és 20-án városunkban.

Az e-via európai rendezvény keretében az autók szeptember 19-én 20 órakor érkeznek meg a polgármesteri hivatal elé, ez lesz az aznapi, 163 elektromos kilométeres útjuk végállomása.

A jármûvek – melyek egyébként útjuk során versenyben is állnak egymással - a városban rövid körutat tesznek a polgármesteri hivatal -  Ady Endre utca – Széchenyi utca – polgármesteri hivatal körben.

Szeptember 20-án reggel a Lotus Therme Hotel & Spa ***** szállodából indulnak el az elektromos autók Zalalövő felé.
A reggel 8 órás induláskor Papp Gábor polgármester rajtoltatja el az autókat.

Az előzetes jelzések szerint 33, forgalmi engedéllyel rendelkező, csakis elektromos meghajtású jármû vesz részt az e-via 2014 rendezvényen. A piacon kapható, sorozatban gyártott elektromos meghajtású jármûvek széles skálája kerül felvonultatásra a rendezvény alkalmával. Az alábbi jármûvek láthatóak majd: BMW i3, Citroen c-Zero, Mitsubishi I-Miev, Nissan Leaf, Peugeot 106, Peugeot i-ON, Smart for two electric drive, Renault Twizy, Renault ZOE, Tesla Roadstar, Tesla Model S, VW e-up, valamint egy átépített VolksWagen Bogárhátú Cabrio!

Az autócsodák Gleisdorfban érnek célba.