Hírek, Aktualitások

« vissza a rovat híreihez

Európai tavak városainak találkozója

2017. március 31.

Híres európai tavak városainak találkozójára kapott meghívást Hévíz.

Eulakes, azaz híres európai tavak, illetve az ezeket a tavakat gondozó vagy birtokló települések adnak egymásnak randevút május 27-én Olaszországban. A településeket nem csupán tavaik puszta létezése köti össze, hanem az is, hogy valamennyi tó környezeti, turisztikai kihívásokkal küzd; hogy melyek ezek, és hogyan lehet velük megbirkózni, a projektben részt vevők többek között erre is megoldási lehetőségeket kívánnak felvetni. A Tavak fesztiválja elnevezésű programba Hévíz, mint az Európában egyedülálló tőzegmedrű meleg vizes tó városa is felkérést kapott, a közös gondolkodásban Olaszország, Ausztria, Lengyelország, Szlovénia, Franciaország, Macedónia, Írország, Spanyolország, Finnország és Magyarország vesznek részt országok szintjén. A találkozóra az olasz Iseo városában kerül sor. A település polgármestere, Riccardo Venchiarutti és kísérete személyesen jött el Hévízre és invitálta Hévíz város vezetését.

A küldöttséget a városházán Papp Gábor polgármester és Kepli József János alpolgármester fogadta, akik prezentáció segítségével bemutatták a vendégeknek a várost, a tavat, az arra épülő szolgáltatásokat, majd az olaszok személyes benyomásokat is gyűjthettek a tónál történt látogatásuk során.

Címkék:
Az Ön neve: