Felújítják a focipályát

Teljes felújításon esik át a Kossuth utcai labdarúgó pálya. A város füves pályáját az elmúlt évben elnyert TAO-támogatásból tudja felújíttatni az önkormányzat.

A munkálatok már elkezdődtek, s előre láthatólag május végére fejeződnek be.

A mintegy nyolcmillió forint összköltségû felújítás keretében megtörténik a terület gyommentesítése (az ehhez használt vegyszerek miatt természetesen szigorúan tilos a pályára lépni), sor kerül a pálya öntözőrendszerének kialakítására, a hangosítás megújítása miatt föld alatti kábelek telepítésére. Sürgető feladat volt a talaj lazítása, szintezése és újra füvesítése is. A tömött pályatalaj már nem volt alkalmas a csapadék elvezetésére, ezért indokolt a beavatkozás.

A pályát a felújítás ideje alatt nem lehet használni, ezért az edzések, illetve a mérkőzések a mûfüves pályákon zajlanak majd. A labdarúgó szakosztály megoldást keres a szurkolók elhelyezésére, tekintettel arra, hogy a mûfüves pályánál lelátó nem áll rendelkezésre.

Az önkormányzat és a szakosztály egyaránt megértést és türelmet kér mind a játékosoktól, mind a szurkolóktól.

Cimkék

foci