Füstmentesen az egészség városában

Hévízen mindig az egészségé volt a főszerep a pihenés és kikapcsolódás mellett. A város vezetése nemcsak többszáz éves gyógyászati hagyományainak ápolására, valamint a szolgáltatások kiszélesítésére fordít figyelmet, hanem modern szemlélettel a környezet- és az itt élők és nyaralók egészségkárosodását is igyekszik megelőzni. Mint ahogy a mai modern nagyvárosok többségében, Hévízen is korlátozzák a dohányzást, védik a nem dohányzók egészségét.

Ezt a szándékot támasztja alá az önkormányzat dohányzási tilalmat hirdető rendelete, amely szerint 2011. márciusától tilos a dohányzás az alábbi közterületek: játszóterek, oktatási, nevelési intézmények, egészségügyi intézmények, sport és mûvelődési intézmények, egyházi épületek és intézmények utcafronti főbejáratának 50 méteres körzetében.

Éttermekben és kávézókban a korábban megszokottak szerint, a kijelölt dohányzó helyiségekben füstölhetnek a dohányosok.

Dohányzási tilalom alá esnek a következő területek:

Játszóterek:
Egregyi utcai, Szabó Lőrinc utcai, Zrínyi utcai, Kossuth Lajos utcai, Sugár utcai

Oktatási, nevelési intézmények:
Brunszvik Teréz Napközi Otthonos Óvoda, Illyés Gyula Általános Iskola

Egészségügyi intézmények:
Állami Egészségügyi Központ, Gyógyfürdőkórház, Orvosi rendelő

Sport és mûvelődési intézmények:
Gr. I. Festetics György Mûvelődési Központ

Városi sportcsarnok, Sporttelep