Hévíz Erdélyben

Tusnádfürdőn mutatkozott be városunk a közelmúltban.

Tusnádfürdőn, az Országos Fürdőturisztikai Szervezet (OPTBR) és Hargita Megye Tanácsának meghívására, a Romániai Turisztikai Minisztérium együttmûködésében szervezett gyógy-turisztikai konferencián vett részt Hévíz.

A felkérés alapján „Hévíz város önkormányzatának szerepe és együttmûködése a turizmusban és a turizmus szereplőivel” címmel tartott előadást Papp Gábor polgármester, a hévízi példát a szervezők a jó és követendő gyakorlatként kívánták bemutatni a résztvevőknek.
„Hévíz város fejlődésének kiemelkedő eredményei és a román-magyar gyógy-turizmus együttmûködéshez való hozzájárulásért”. a polgármester elismerő oklevelet vehetett át. A találkozó keretében nyújtotta át Papp Gábor Borboly Csaba, Hargita Megye Tanácsa elnöke részére azt a döntést tartalmazó iratot, amiben a Zala Megyei Önkormányzat, Hévíz Városa és Hargita Megye Tanácsa kifejezi szándékukat a jövőbeni együttmûködésről.