Hírek, Aktualitások

« vissza a rovat híreihez

Méltó környezetben a sírhelyek

2017. március 30.

Megújult, megszépült, elegáns növényzetet kapott a Hévízi temető régi díszsírhelyeinek környezete.

A közelmúltban a GAMESZ dolgozói a sírhelyeket szegélyező tujasort kivágták, mivel az ágak, gyökerek veszélyeztették a sírokat, megközelíteni, tisztítani nem lehetett miattuk az emlékköveket.

A növények kivágásáról a döntést az önkormányzat mint fenntartó már korábban meghozta, szakmai indokokat, hozzátartozói panaszokat figyelembe véve.

A tuják eltávolításának első lépéseként a növényeket a talajtól indulva feltisztították a lombtól, majd a sírok műszaki állapotának megóvása érdekében emelőkosaras gépkocsiról darabolva vágták le a vázágakat.

Az ezt követő tuskózás a sírok épségénnek megvóvása miatt nagyrész kézi erővel történt.

A kivágott fák helyére a napokban a városüzemeltetés munkatársai egy szép, lombhullató sorfát, a fényeslevelű díszgalagonyát ültették, mely fényes levelével, virágával és terméseivel is díszít majd a temető e részét.  A fák alatt növénykazettákat alakítottak ki, ezekbe télizöld meténget ültettek. Az aszfalt út két oldalán pedig díszítő kavicsot teríttek szét, így a temető e része méltó környezetben jelenhet meg.

Címkék:
Az Ön neve: