Orosz, török és osztrák felekkel tárgyaltak

Több nemzet képviselőjével is folytatott ma tárgyalásokat Hévíz város polgármestere. Mondhatni: Hévíz polgármesteri hivatala ma nemzetközi találkozónak adott otthont.

Egy vezető orosz utazásszervező céggel Papp Gábor polgármester egy februárban Hévízen megrendezni kívánt nemzetközi konferencia részleteiről egyeztetett. A turisztikai témájú találkozón a tervek alapján többek között osztrák, szlovák, szlovén, orosz utazási irodák képviselői vesznek részt.

Hévíz és környéke befektetési lehetőségeiről, turisztikai vonzerőiről, ezek kihasználásáról tárgyalt a város polgármestere török befektetőkkel, pályázati együttmûködés kapcsán pedig az ausztriai Dél-Burgenlandi Tartomány turisztikáért felelős szervezetének vezetőjével tanácskozott Papp Gábor polgármester és Kepli József János alpolgármester.

Utóbbi témája kerékpáros turisztikai együttmûködés volt, mely az elmúlt években Hévíz iránt ismét komoly érdeklődést mutató osztrák kerékpáros vendégek számára nyújtana szállás- és egyéb kikapcsolódási lehetőséget Hévízen. A partnerség más területekre is kiterjedne, ehhez az osztrák fél rendkívül nyitottan állt hozzá, a tárgyalások így a jövőben folytatódnak.