Összetartozunk határon innen és túl – Trianonra emlékeztek

- Kilencvenkét évvel ezelőtt a trianoni kastélyban olyan diktátumot kényszerítettek a magyarságra, mely e nemzetet volt hivatott sárba taposni, földbe döngölni, erejétől megfosztani.

S 2004-ben, nyolc évvel ezelőtt ismételt kísérletet tett az akkori kormány a területi csonkítás után immár a magyarság lelki megcsonkítására akkor, amikor a kettős állampolgárság megszavazása ellen buzdította hazánk lakóit.
Sem 92, sem 8 évvel ezelőtt nem sikerült földre kényszeríteni a magyarságot. Végre olyan kormányunk van, mely méltósággal, emelt fővel vállalja az országunkon belüli és a határainkon túli magyarok közötti kapcsolatot, mely mindent elkövet azért, hogy erkölcsi elégtételt és vigaszt nyújtson mindazoknak, akik bár az országon kívül rekedtek, de magyarnak érzik és vallják magukat – minderről Papp Gábor polgármester beszélt a hévízi Nemzeti Összetartozás Napja alkalmából rendezett megemlékezésen.

A polgármester hangsúlyozta: az ez év elején elfogadott Alkotmányban is rögzített, a Kárpát-medencei magyarság összetartozását megerősítő hitvallás erőt ad számunkra is ahhoz, hogy büszkén vállaljuk nemzeti identitásunkat határon innen és túl, békésen, de határozottan, lélekben és hagyományokban egyesítsük újra a szétszakított országot és annak magyarságát.

Szersén Gyula versekkel, a Musica Antiqua együttes pedig zenével emlékezett a szétszakított magyarság sorsára, a Trianon utáni nemzeti gyászra, majd az ünneplők megkoszorúzták a Nemzeti Összetartozás emlékmûvét.

Cimkék

könyvtár polgármester