Pályázati felhívás -Bursa Hungarica

Hévíz Város Önkormányzatának Képviselő-testülete 2011. szeptember 27-i ülésén felülvizsgálta a Bursa Hungarica Felsőoktatási Önkormányzati Ösztöndíjpályázattal kapcsolatos korábbi rendeletet és a módosításokat tett benne.

Mivel az Ösztöndíjpályázat célja, hogy a szociálisan hátrányos helyzetû hallgatókat segítse, így a szociális rászorultság a 2012. évi fordulóban résztvevő pályázók között nagyobb hangsúlyt kap.Lényeges változás, hogy a szociális helyzet fontos szerephez jut. Az a hallgató vagy leendő hallgató, akit szülője egyedül nevel, önfenntartó, vagy a vele egy háztartásban élő eltartottak száma eléri a min. 3 főt, szülei elváltak/különváltak; esetleg a pályázó árva, félárva vagy állami gondozott, gyámolt; fogyatékkal élő vagy van vele egy háztartásban élő rokkan vagy tartósan beteg családtagja van, vele egy háztartásba munkanélküli családtag él stb. - és mindezeket a pályázatban megjelölt megfelelő dokumentummal igazolja a jövedelmén felül, kedvezményes elbírálásban részesülhet, és így automatikusan a legmagasabb juttatást kaphatja.

További információkat a mellékelt dokumentum tartalmaz.

Cimkék

Bursa Hungarica