Pfungstadti csoport Hévízen

Hévíz németországi testvérvárosából, Pfungstadtból rendszeresen érkeznek magánszemélyek városunkba az ottani, testvérvárosi kapcsolatokért felelős egyesület szervezésében.

A tegnapi napon 39 fős csoport érkezett a városba, akik közel egy hetet töltenek el Hévízen. A vendégek magánszállásadóknál – akik közül sokan már több évtizedes baráti viszonyt is ápolnak a pfungstadtiakkal – szálltak meg,német barátainkat azonban érkezésük napján önkormányzatunk is vendégül látta.

Jó hangulatú vacsorára invitáltuk a csoportot, a vacsorát hévízi részről megtisztelte jelenlétével Gelencsér János képviselő, Horváth Orsolya TDM-elnök, Könnyid László, Hévíz németországi tiszteletbeli nagykövete és Lajkó Ferenc, a Hévízi Szobakiadók Szövetségének elnöke is. A vendégeket a város nevében Papp Gábor polgármester köszöntötte, akinek az est során a pfungstadti városi testület új elnöke, Oliver Hegemann is bemutatkozott, hiszen Hévíz megismerése céljából ez alkalommal ő is a csoporttal tartott.