Számítógépek, fax önkormányzati támogatással

Önkormányzati támogatással új gépekkel gyarapodhattak városunk oktatási intézményei.

A Bibó-gimnáziumot 700 ezer forint értékû, nagy teljesítményû fénymásoló beszerzésében támogatta a város, az Illyés-iskola esetében 2,8 millió forinttal járult hozzá számítógépek beszerzéséhez.

Utóbbit indokolta, hogy az általános iskola számítógép parkja meglehetősen elavult. A mostani gépek már a legújabb operációs rendszerrel rendelkeznek, s mivel 26 asztali számítógéppel gyarapodhatott az iskola, lehetővé válik, hogy csoportbontásokkal minden kisdiák maga dolgozhasson egy-egy gép előtt.

A diákoknak hatalmas meglepetést, az első ámulások után pedig óriási örömöt okozott az új gépek „érkezése”, s bár jelenleg heti egy órában tanulnak informatikát, hamarosan szakköri keretek között is ismerkedhet e ma már szinte nélkülözhetetlen eszközzel.