Székelyföldi vendég Hévízen

Hargita Megye Tanácsának elnöke Borboly Csaba tett látogatást pénteken Papp Gábor polgármesternél a hévízi városházán.

A képviselő a Hargita Megye Tanácsa által bonyolított EU finanszírozású pályázatokról, a lehetséges közös projektekről, illetve az ezekhez kapcsolódó együttmûködési lehetőségeket vitatta meg a polgármesterrel.
A találkozón a repterek kapcsolódási lehetőségeiről is szó esett. Csíkszereda ugyanis rendelkezik reptérrel, melynek fejlesztése a közeljövőben kezdődik. A képviselőt részben a hévízi fejlesztési példák érdekelték, ugyanakkor felvetette a két repülőtér együttmûködésének lehetőségét is, melyre a munkavállalók szempontjából és turisztikai szempontból is szükség lenne – jelezte. Szó esett Hévíz és Erdélyi települések együttmûködési illetve testvérvárosi kapcsolat lehetőségeiről is.
Papp Gábor polgármester úgy fogalmazott: az elképzeléseket mind a projektek, mind a reptér és a települési együttmûködések esetében reálisnak és hasznosnak tartja, azok további részleteiről újabb egyeztetések várhatóak.