Új alapokra helyeznék a testvérvárosi kapcsolatot

Hévíz németországi testvérvárosa, Pfungstadt fennállásának 125. évfordulója alkalmából rendezett ünnepségére kapott meghívást a közelmúltban Hévíz városvezetése.

A polgármester és az alpolgármester találkozott az ottani vezetőkkel, a tartományi közgyûlés elnökével és a tartományi vezetőkkel. A megbeszélések során elhangzott: mindkét város törekszik a testvérváros együttmûködés új alapokra helyezésére. Hévíz esetében ez a gazdasági, turisztikai és társadalmi kapcsolatok újragondolását, komolyabb kihasználását jelenti – fogalmazott Kepli József János. Az alpolgármester hangsúlyozta: Pfungstadt komoly gazdasági potenciállal rendelkezik, a fejlődőben lévő városnak erős a szolgáltató- és a termelőipara, ehhez a gazdasági erőhöz Hévíz kiválóan tudna kapcsolódni.

Az erre irányuló tárgyalások jövő februárban folytatódnak: ekkor Pfugstadt egy kisebb, hivatalos delegációja látogat Hévízre, októberben pedig egy, a német polgárokkal kibővült küldöttség érkezik a városba.

Cimkék

testvérváros