Változások a kéményseprői tevékenységben

Közérdekû közlemény

Változnak a kéményseprő-ipari tevékenység ellátásának szabályai és az ellátás módja!

Tájékoztatjuk Hévíz város Lakosságát, és gazdálkodó szervezeteit, hogy 2016. október 1-től a természetes személy tulajdonában lévő és gazdálkodó szervezet székhelyeként, telephelyeként, fióktelepeként be nem jegyzett ingatlanok esetében a kéményseprő-ipari tevékenységet közfeladatként a hivatásos katasztrófavédelmi szerv látja el. Elérhetősége: kemenysepres.katasztrofavedelem.hu

A fenti kategóriába nem tartozó ingatlanok vonatkásában megszûnt az automatikus – sormunkaszerû – ellátás. Ezen ingatlanok tulajdonosai megrendelés útján kötelesek gondoskodni az időszakos kéményellenőrzések elvégeztetéséről.

Azon magántulajdonú – és nem társasházban lévő – ingatlanok tulajdonosai is a fenti módon kötelesek eljárni, ahol egyéni vállalkozás, vagy gazdasági társaság, egyesület stb. székhelye, telephelye, fióktelepe van bejegyezve.

A kéményseprő-ipari szolgáltatást érintő változásokról, szolgáltatásaikról és azok megrendelési módjáról a www.langor94.hu oldalon találhatnak bővebb információkat.

Lángőr 94 Kft.  8360 Keszthely, Malom u. 8.

Tel./fax: 83/311-067, 30/6027372

Polgármesteri Hivatal