Változik a forgalmi rend

Elkészült a 76-os főút hévízi elkerülőjének nemesbüki bekötőútja, a Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. beruházásában megvalósult szakaszt múlt pénteken helyezték forgalomba.

A fejlesztés részeként új körforgalom létesült a Nemesbükre vezető úton, és kiépült a  körforgalmat és a hévízi Kisfaludy utcát összekötő új utca is, amely révén könnyebben megközelíthetővé vált az elkerülő útról a város északi része.

Az új út átadásával a városban forgalmirend-változások léptek életbe. A Szent András utca-Felsőpáhok összekötő út hévízi irányból zsákutca lett, azon a továbbiakban az elkerülő út alatti átvezetéssel csak a gyalogos, illetve a kerékpáros forgalom lesz megengedett. Hévíz felől Felsőpáhok az új nemesbüki bekötőúton keresztül is megközelíthető.

A Zalaegerszeg irányából a 76-oson érkezők pedig ezen az újonnan átadott illetve egy elágazóval odébb, a Hévízt Alsópáhokkal összekötő Hévízi úton érhetik el a fürdővárost.