Hírek, Aktualitások

« vissza a rovat híreihez

ZALA MEGYE SPORTNAPJA

2011. szeptember 11.

Hagyományteremtő szándékkal nyolcadik éve hívjuk mozogni, sportolni a megye lakosait. Az egészséges, mozgás gazdag életmód iránti igény felkeltése versenyek, vetélkedők, bemutatók szervezésével. A sportnap mellett családi program biztosítása bemutató versenyekkel és a házigazda település megismerésével.
Hagyományteremtő szándékkal nyolcadik éve hívjuk mozogni, sportolni a megye lakosait. Az egészséges, mozgás gazdag életmód iránti igény felkeltése versenyek, vetélkedők, bemutatók szervezésével. A sportnap mellett családi program biztosítása bemutató versenyekkel és a házigazda település megismerésével.

2011. szeptember 17. szombat 10.30 óra

Hévíz

 

 

Hagyományteremtő szándékkal nyolcadik éve hívjuk mozogni, sportolni a megye lakosait. Az egészséges, mozgás gazdag életmód iránti igény felkeltése versenyek, vetélkedők, bemutatók szervezésével. A sportnap mellett családi program biztosítása bemutató versenyekkel és a házigazda település megismerésével.

 

                   Szervező bizottság :

 

            Elnöke:           Kámán Ferenc

            Alelnök:          Bencsik Péter

            Titkára:           Fehér Ferenc

            Tagjai:            Molnár Csaba

                                   Damina László

                                   Horváth András

                                   A sportágak vezetői

 

            Sportágak :    (versenykiírás mellékelve)

 

Atlétika, lövészet                   igazolt versenyzők nem indulhatnak

            Fogyatékos sportolók           meghívás alapján

Labdarúgás                           meghívás alapján, a részletes kiírás szerint

Asztalitenisz, sakk, tenisz,    2010. 01.01. után OB vagy NB-s csapatban szereplők nem nevezhetnek.

 

 

Streetball                              3+1 fős csapatok nevezhetnek

            2010. 01.01. után NB-s csapatban szereplők nem nevezhetnek.

 

Labdarúgásban a meghívott 8 férfi illetve 6 női csapat. Egyéni sportágakban 18 év feletti Zala megyei lakosok, helyszíni nevezéssel is.

 

Bemutató sportágak (minden érdeklődő részére): dámajáték, íjászat, gólyalábon járás, tájékozódási verseny, gyalogtúra, kerékpártúra,

Kiegészítő program: DROG STOP – Drog prevenciós sátor, kiállítás és tanácsadás.

 

Előnevezés:             Az előnevezett versenyzők és a meghívott csapatok sportolói étkezési jegyet és ajándék pólót kapnak.

Nevezés:                   2011. szeptember 7-ig a Zala Megyei Sportszövetségek Egyesülése címére (8900 Zalaegerszeg, Kossuth u. 47-51.), vagy a 92/596-221 fax számra, illetve info kukac zmse pont hu  e-mail címre.

 

Kérjük a nevezésen megjelölni a csapatvezetőt, aki átveszi az étkezési jegyeket és az ajándék pólókat.

 

Fentiek átvétele: 09.45-10.15 között a pályán felállított versenybírói sátorban.

 

Helyszíni nevezés:  Az első versenyszám kezdete előtt 30 perccel zárul.  A helyszíni nevezők közt az eredményhirdetés előtt ajándékok kerülnek kisorsolásra.

 

 

Ünnepélyes megnyitó: 10.30 óra Sportcentrum

 

Eredményhirdetés:      14.45 óra Sportcentrum

 

Utazás: Megfelelő létszámú nevezés esetén a rendezők saját költségükön autóbuszt indítanak a következő helyszínekről:

 

 

 Indulás                                         Jelentkezés        –         elérhetőség

-------------------------------------------------------------------------

Hévíz                                           Horváth András            horvath.andras1980@gmail.com          

Keszthely                                    Unger Mihály                83/312-842

Lenti                                            Dr. Millei Ádám           92/553-900

Letenye                                       Tóth Zsolt                     93/544-977

Nagykanizsa                                Pátkay József                30/974-4775

Pacsa                                           Gróf Zsolt                     30/288-0778

Zalakaros                                     Stégli János                   93/340-852

Zalalövő                                      Pintér Antal                  20/ 911-0418

Zalaegerszeg                               Fehér Ferenc                 92/596-220

Zalaszentgrót                              Németh Béla                 83/562-964

 

A buszokra helyfoglalás a jelentkezés sorrendjében történik. Kérjük, hogy az adott vonzáskörzethez tartozó sportvezetővel vegyék fel a kapcsolatot.

 

Egyéb:

 

§   A külön nem szabályozott kérdésekben az adott sportági szakszövetség szabályai az irányadók.

 

§   Óvás esetén az adott sportág versenybírósági elnöke és a szervező bizottság vezetői döntenek.

 

§   A rendezvényt rossz idő esetén is lebonyolítjuk.

 

§   Az öltözőben hagyott értéktárgyakért a rendezők nem vállalnak felelősséget.

 

§   A Sportnapot követően 16:00-kor kezdődik a Hévíz FC - ZTC II. NB III-as labdarúgó mérkőzés, melyre a belépés ingyenes. 

 

                

               SZERVEZŐ BIZOTTSÁG

 

 

 

 

 

VERSENYKIÍRÁS

 

 ASZTALITENISZ

 

Helyszín:                                Bibó Gimnázium, tornaterem 11:00

Versenybíróság elnöke:       Emecz Emil

Versenyszámok:                   Férfi és női egyéni, páros, vegyes páros

Lebonyolítás:            Az indulók számától függően a versenybíróság elnökének döntése alapján.

Díjazás:                      Az I-III. helyezettek érem díjazásban részesülnek.

 

 

 ATLÉTIKA - Ligetfutás

 

Nyílt futóverseny

 

Helyszín:                                Sportcentrum, Kis-erdő

Rajt:                                      14:15 óra

Versenybíróság elnöke:       Bella Attila     

Táv:                                       2011 méter

Díjazás:          Az I-III. helyezettek érem díjazásban  részesülnek.

Kategóriák: Két korcsoportban, férfi-női eredményt hirdetünk: F19-39, F40-, N19-39, N40-,

 

 

 GYALOGTÚRA

  

Helyszín:                    Sportcentrum 11:00

Túravezető:               Kende Gusztáv

Útvonal:                     Sportcentrum – Egregy (frissítő, zsíros kenyér) – Sportcentrum.

Táv:                           kb. 6 km

Lebonyolítás:            Egyénileg, csoportosan, visszaérkezés kb. 14.00-ig

 

 

 KERÉKPÁRTÚRA

  

Helyszín:                                Sportcentrum 11:00

Túravezető:                           Jankovics Ferenc

Útvonal:                               Sportcentrum – Rezi vár – és vissza.             

Táv:                                       kb. 30 km, 3 óra        

Lebonyolítás:                        Az igények alapján később pontosítunk és értesítjük a jelentkezőket.

                                               Maximum 20 db kerékpárt tudunk biztosítani.

 

            LÉGPISZTOLY ÉS LÉGPUSKA LÖVÉSZET

 

Helyszín:                                Lőtér, 11:00

Versenybíróság elnöke:       Ambrus Sándor és Hocz Szabolcs

Versenyszámok:                   férfi, női egyéni

Lebonyolítás:                        folyamatos

Díjazás:                                  Az I-III. helyezettek érem díjazásban részesülnek.

 

 

 PETANQE

 

Helyszín:                                Sportcentrum, 11:00

Versenybíróság elnöke:       Károly Kálmán

Versenyszámok:                   Triplett (3 fős csapat)

Lebonyolítás:                        A résztvevők  létszámától  függően  a  helyszínen  döntjük  el.

Díjazás:                                  Az I-III. helyezettek érem díjazásban részesülnek.

 

 

            STREETBALL

 

Helyszín:                                Sportcentrum - Alsó pálya 11:00

Versenybíróság elnöke:       Volf József

Versenyszámok:                   nyílt, 3+1 fő

Lebonyolítás:                        A résztvevők létszámától függően a helyszínen döntjük el.

Díjazás:                                  Az I-III. helyezett csapatok érem díjazásban részesülnek.

 

 

 S A K K

 

Helyszín:                                Bibó Gimnázium  11:00

Versenybíróság elnöke:       Czövek Imre

Versenyszámok:                   Férfi- női egyéni.

Lebonyolítás:                         A résztvevők létszámától függően a helyszínen döntjük el.

Díjazás:                                  Az I-III. helyezettek érem díjazásban részesülnek.

 

 

 

 T E N I S Z

 

Helyszín:                                Sportcentrum, 11:00

Versenybíróság elnöke:       Veres György

Versenyszámok:                   Férfi és női egyéni.

Lebonyolítás:                        A résztvevők létszámától függően a helyszínen döntjük el.

Díjazás:                                  Az I-III. helyezettek érem díjazásban részesülnek.

 

 

 

 SPORTÁGI BEMUTATÓK 11.00-15:00 között

(Nyílt bemutató események, korosztályi megkötés nélkül)

 

Sportcentrum:                    

Betonos pálya             Gólyalábon járás,

Sportcentrum (város) Tájfutás - tájékozódási verseny,

Bibó István Gimnázium:      Dámajáték,

Lőtér:                                    Íjászat

 

 

 

Kiegészítő programok:

Drog-STOP – Drogprevenciós sátor

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

kispályás labdarúgás programja

 

Helyszín:

Férfiak: Sportcentrum (rossz idő esetén: Alsó pálya) - 10:15 Technikai értekezlet, sorsolás.

Nők: Illyés Gyula Általános Iskola, műfüves pálya

Versenybíróság elnöke:    Kiss László

 

                                                        Férfi                                                                            Női

 

„A” csoport                                                          „A csoport”

 

1.    ……………………………….                         1.  ………………………………….

2.    ……………………………….                         2.  ………………………………….

3.    ………………………………                          3.  ………………………………….

4.   ……………………………….                      

            „B” csoport                                                            „B csoport”

 

1.    ………………………………                          1.  ………………………………….

2.    ………………………………                          2.  ………………………………….

3.    ………………………………                          3.  ………………………………….

4.   ……………………………….                      

 

Csoport mérkőzések

 

Férfiak

Nők

Időpont

„A” pálya

„B” pálya

„C” pálya

11:00

A/1

A/2

A/3

A/4

A/1

A/2

11:25

B/1

B/2

B/3

B/4

B/1

B/2

11:50

A/2

A/3

A/4

A/1

A/2

A/3

12:15

B/2

B/3

B/4

B/1

B/2

B/3

12:40

A/4

A/2

A/1

A/3

A/1

A/3

13:00

B/4

B/2

B/1

B/3

B/1

B/3

 

3. helyért  „A” pálya

13:20              3. helyért    „C” pálya

13:30

A második

B második

A második

B második

 

Döntő   „B” pálya

13:40                  Döntő     „C” pálya

13:30

A győztes

B győztes

A győztes

B győztes

         

        Csoportok végeredménye

                  Férfi                                                                         Női

 

                  „A” csoport                                                                         „A” csoport

1.          …………………………………                                             1.  ……………………………………

2.          …………………………………                                             2.  ……………………………………

3.             …………………………………                                            3.  ……………………………………

4.             ………………………………....

 

               „B” csoport                                                                            „B” csoport

1.……………………………………                                   1.  ……………………………………

2.……………………………………                                   2.  ……………………………………

3.………………………………….                                      3.  ……………………………………

4.………………………………….                         

 

Döntő             ………………………………          Döntő     ..……………………………………

3. helyért        ………………………………          3. helyért …………………………………….

 

 Végeredmény

 

I.    …………………………………                                               I.    …………………………………..

II.  …………………………………                                    II.   …………………………………..

III. …………………………………                                               III. …………………………………..

IV.   ………………………………...                                    IV. …………………………………..

14.45              Ünnepélyes eredményhirdetés a Sportcentrumban.

 

Fontosabb tudnivalók

 

Résztvevők:   Az általános kiírás szerint!

 

Férfi:   30 év feletti játékosok, akik a labdarúgó sportágban nem rendelkeznek versenyengedéllyel.

       Női:     14 év feletti játékosok.

 

Játékidő:        1x20 perc

 

Játéktér:                Férfi:    30x40 m füves pálya (6+1 fő) , kapu: 5x2 m

                               Női:       20x40 m műfüves pálya (5+1 fő), kapu: 3x2 m

                               Csapatlétszám: 10 fő

 

Helyezések eldöntése:

 

A helyezések sorrendjét (csoportokon belül) a mérkőzéseken szerzett pontok összege határozza meg (győzelem 3 pont, döntetlen 1 pont).

            Egyenlő pontszám esetén:      -     egymás elleni eredmény

                                                           -     gólkülönbség,

                                                           -     több rúgott gól,

           

Díjazás: Az I. helyezett csapatok serleg, az I-III. helyezett csapatok oklevél díjazásban részesülnek.

 

Felszerelés: Egységes sportfelszerelés. Stoplis labdarúgócipő nem használható!

 

Egyéb: A nem érintett kérdések a technikai értekezleten kerülnek pontosításra! 

          

Címkék: sport, sportolás
Az Ön neve:
Az Ön e-mail címe:
Kinek küldi?
E-mail címe:

friss hírek

A Zalaispa közleményye

2017. december 08.

Újra nyit a jégpálya!

2017. december 01.

Túlmutat a sporton

2017. december 01.

Aszfaltozás a Búza közben

2017. november 27.

legolvasottabb

Újra nyit a jégpálya!

2017. december 01.

Túlmutat a sporton

2017. december 01.

A Zalaispa közleményye

2017. december 08.

eseménynaptár

<< 2017. december >>
H K SZ CS P SZO V
27282930123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031