Enhancing tourism resilience through digital solutions 02C0671

Interreg Europe program keretében DIGITALIZE „Enhancing tourism resilience through digital solutions” 02C0671

A program keretében nemzetközi partnerség került kiépítésre, amely lefedi Európa teljes területét.

Partnerek:

- Hévíz Város Önkormányzat, mint vezető partner

- Bukarest Metropolitan Area Intercommunity

- Fejlesztési Egyesület Partner Románia (Románia)

- Badajoz Megyei Tanács Partner Spanyolország (Spanyolország)

- Almodovar önkormányzat Partner Portugália (Portugália)

- Gemeente Vlissingen Partner Hollandia (Hollandia)

- Rajna-Neckar Regionális Szövetség Partner Németország (Németország)

- Reggio Calabria városháza Partner Olaszország (IOlaszország)

- Alytus District Municipality Administration Partner Litvánia (Litvánia

Megvalósítás határideje: 2024.04.01-2028.06.30

Költségvetés: 1 961 553 €

DIGITALIZE: Enhancing Tourism Resilience through Digital Solutions célja az idegenforgalmi ágazat versenyképességének növelése a digitális technológiák integrációján keresztül . Ennek az innovatív célnak az elérése érdekében Hévíz Város Önkormányzata vezető partnerként konzorciumot hozott létre olasz, litván, spanyol, portugál, moldovai, román, német és holland partnerekkel. A 8 féléves projekt célja a regionális politikák összhangba hozása a digitalizálás és fenntarthatóság népszerűsítésének integrációján keresztül  a turizmusban.

1. A projekt része: Fókuszál az interregionális tanulásra illetve számos szakmai tevékenységet foglal magában, mint pl műhelyek, stakeholder találkozók és tanulmányutak Alytusba, Badajosba, Almodovarba és Reggio di Calabriába. A partnerek a tanulmányokat készítenek az országaikban és régióikban a turizmusban meglévő digitális megoldásokról, és elemezik a bevált gyakorlatokat az alkalmazkodóképességük szempontjából. Munkaértekezletek és stakeholder találkozók keretében a partnerek illetve érintett szereplők megvitatják, elemzik és javaslatokat dolgoznak ki, valamint javítják szakpolitikai eszközeiket a digitális megoldások szélesebb körű elterjesztésére. Foglalkozni fognak a digitális eszközök használatával a látogatói élményének javítása, új demográfiai csoportok vonzása, az innováció előmozdítása és a fenntartható turisztikai gyakorlatok előmozdítása érdekében. Ez erősíteni fogja a részt vevő régiókat a digitális környezethez való alkalmazkodásban, turisztikai kínálatukat javításban és hozzájárulj a regionális fejlesztés és összetartáshoz.
  2. A projekt része: A szakpolitikai fejlesztések hatásai és eredményei értékelve lesznek, lehetővé téve a szakpolitikai keretek optimalizálását és átszervezését.

A DIGITALIZE egy ambiciózus lépést jelent az európai idegenforgalmi ágazat digitális képességeinek fejlesztése felé, és erős elkötelezettséget mutat a fenntartható gyakorlatok, az érték-adó turizmus és a regionális összetartás iránt. Innováción keresztül a projekt hozzájárulhat egy ellenálló és digitálisan továbbfejlesztett turisztikai szektor jövőéhez.

Mit változtat meg ez a projekt

A projekt megnöveli a turizmus szektor versenyképességét:

• a digitalizáció és a fenntarthatóság támogatásával
  • A regionális fejlődés és összetartás hozzájárulásával
  • a szakpolitikai keretrendszer átigazításával és optimalizálással

Ajánlattételi dokumentumok:

1. 2. 3.