Hévíz Városának fenntartható közlekedésfejlesztése

• 8380 Hévíz, hrsz. 1455/102

Támogatás intenzitás: 100 %

Projekt kezdete: 2017.06.01

Projekt tervezett befejezése: 2019.12.31.

Kedvezményezett: Hévíz Város Önkormányzat

Cím: 8380, Hévíz, Kossuth L. u. 1.

Telefon: 83/500-833

Honlap: http://onkormanyzat.heviz.hu

A projekt célja Hévíz város déli részének kerékpárosbarát településrésszé fejlesztése annak érdekében, hogy a legfontosabb városi funkciók, turisztikai attrakciók, szolgáltatások kerékpárral egyértelműen, megközelíthetők legyenek, valamint a helyi autóbuszpályaudvar felbővítése, a modern kornak megfelelő közösségi közlekedés kialakításával.

A kerékpárút kialakítása: A tervezési szakasz Hévíz belterületén a Vörösmarty utca, mely a 7332 j. ök. út 2+726,00 km szelvényéhez csatlakozva indul és a Vörösmarty utca 0+710,84 km szelvényében a Sugár utca csatlakozásában ér véget. A Vörösmarty utca forgalma nagyrészt személygépkocsi forgalomból, illetve kisebb részt kisteher gépjármű forgalomból tevődik össze. Vörösmarty utcán kerékpárút kialakítása, melynek célja a 2000 egységjármű/nap átlagos forgalmat meghaladó utca esetében irányhelyes kerékpárút megvalósítása, valamint felfestésekkel és forgalomtechnikával az érintett városrészen - Vörösmarty utca további szakaszain, a Szent András utcában, a Móricz Zsigmond utcában, a Fecske utcában és az Effinger Károly utcában - kerékpárhálózat kialakítása.

A buszpályaudvar kialakítása: Az új pályaudvar a meglévő, megmaradó Helyi járat központ bővítésével alakul ki. Az építési telek kialakításához telekrendezés történt. A tervezett fejlesztésekhez igazodóan az Önkormányzat módosította a szabályozási tervet és szabályrendeletet. Az építési terület sík, közvetlen határa egyik oldalon városi út, másik oldalon védett láp, amelyre az útburkolat kismértékben rányúlik. A városi lakóút egyben a feltáró útja a jelenlegi és a bővített buszpályaudvarnak. A tervezett fejlesztés kapcsán a buszpályaudvar zónájában az út mellett 2 beállós párhuzamos érkező - várakozó és a meglévővel együtt 7 beállós 45 °-os, induló buszbeálló készül.  A felépítményként fogadóépület, valamint esővédő tetőszerkezet létesül a szabadtéri várakozófelület (peron) fölé, a meglévővel azonos műszaki kialakítással. Az autóbusz-állomás építésével összefüggésben az utasok tájékoztatására a társaság a projektben megvalósítandó feladatként dinamikus utastájékoztatását kívánja megvalósítani egy érkező és egy induló összesítő tábla elhelyezésével. A beruházások megfelelnek az ÉNYKK Zrt., mint üzemeltető által támasztott előírásoknak.

A projektben kötelező elemként valósul meg a kerékpáros közlekedést népszerűsítő és/vagy közlekedésbiztonsági célú szemléletformáló kampány megvalósítása is, mely kampány 2019. április – 2019. december között valósul meg, bevonva a város lakosságát és idegenforgalmát.

Hévíz Városának fenntartható közlekedésfejlesztése

Bölcsődei beíratás
Segítség a veszélyeztetettek részére
Iskolai beíratások - közlemény

Most senki ne jöjjön Hévízre!
Újabb óvintézkedések a hévízi kórházban
Barkaszentelés virágvasárnapon

Üzletek nyitva tartásával kapcsolatos korlátozások
TÁJÉKOZTATÁS Polgármesteri Hivatali ügyintézésről