Iskolai és utánpótlás sport infrastruktúra-fejlesztés, felújítás

A beruházás összköltsége:
Elnyert támogatás: 11 644 000 Ft

Hévíz Város Önkormányzata a 7/2011. (III. 09.) BM rendelet „Iskolai és utánpótlás sport infrastruktúra-fejlesztés, felújítás” fejezete alapján pályázatot nyújtott be a Hévíz, 1455/79 hrsz-ú ingatlanon multifunkciós sportpálya megépítésére, melyre 11 644 000 Ft támogatást nyert.
A Hévíz, Semmelweis utcában, a 1455/79 hrsz-ú ingatlanon egy 20 éve leaszfaltozott, sportolásra szinte alkalmatlan, balesetveszélyes sportpálya helyére 44 x 22 m alapterületû multifunkciós sportpálya épült meg, mely magában foglalja az alábbi pályákat: kézilabda és futballpálya (20 x 40 m), teniszpálya (18 x 36 m), kosárlabda pálya (15 x 28 m), röplabda pálya (9 x 18 m).
A pályaburkolat kifejezetten kültéri sportolásra alkalmas, könnyû mozgást biztosító, biztonságos, csúszásmentes felületû rugalmas mûanyagból készült.
A különböző pályák eltérő színû vonalakkal kerültek felfestésre.  A pálya körül 4 m magas, bázis kerítésrendszer épült meg 132 folyóméteren.  A pálya körül 2 m magas fémkerítés létesült, amely felett 2 m magas labdafogó háló készült.  A pályát 1 db 1 m szélességû zárható kapun keresztül lehet megközelíteni. A kerítésbe továbbá 2 db mini focikapu épült be, mûfû borítással.

A pálya körül világítás létesült.
A támogatási szerződés előírása alapján 2 fő közfoglalkoztatott alkalmazására is lehetőség nyílt  összesen 7 hónapon keresztül.