Letették az esküt
Az országgyûlési választások lebonyolítására készülve Hévíz város polgármestere előtt letették esküjüket a szavazatszámláló bizottságok tagjai. A tagok és póttagok névsorát a februári ülésen hagyta jóvá az önkormányzat képviselőtestülete. Az eskütételt követően a bizottságok megtartották alakuló ülésüket, elnököt és elnökhelyettest választottak soraikból.

- Ezúttal harminchat tag és póttag tette le esküjét, ám április 2-áig a jelölőszervezetek is delegálhatnak tagokat a bizottságokban, s ezt követően a delegáltak is leteszik esküjüket – számolt be a további előkészületekről Dr. Tüske Róbert a Helyi Választási Iroda vezetője.
A szavazatszámláló bizottságok tagjai az április választások lebonyolítása előtt természetesen felkészítésen is részt vesznek, hogy mind az öt hévízi szavazókörben zökkenőmentes legyen a voksolás.

(Forrás: Hévízi TV)