A Carmina Burana Hévízen
A II. Boldog Békeidők Hévíze rendezvénysorozat eddig soha nem látott produkcióval kápráztatta el a város lakosságát és vendégeit. Április 29-én, a tánc világnapján 20.00 órakor került színpadra a Szegedi Kortárs Balett előadásában a Carmina Burana egyfelvonásos táncjáték a Deák téri színpadon.

Már a színpad látványa is jelezte a közönség számára, hogy monumentális produkciót láthatnak: nyolc méter magas színpadfedés, csodálatos díszletek, langyos vízzel csobogó kút a mûfûvel borított színpadon. A darabot 2001-ben a Kossuth-díjas Juranics Tamás, a Szegedi Kortárs Balett mûvészeti vezetője koreografálta, amely azóta külföldön és itthon is hatalmas sikereket aratott. Természetesen a sikerhez hozzájárulnak a középkori versgyûjteményt megzenésítő Carl Orff misztikus és oratórikus dallamai, és a kantákhoz gyönyörûen illő tánckoreográfia.

Az előadás naplementekor kezdődött, és az élményt még inkább fokozta, ahogy sötétedett a szabadtéri környezet, és a színpad fényei mellett csak a hévízi Tófürdő kéken megvilágított bejárata látszódott. Az érdeklődés nem is maradt el, zsúfolásig megtelt a tér és magával ragadó élményt nyújtott Carl Orff zenéje és hozzá a Szegedi Kortárs Balett előadása.