A cseh nagykövet látogatása
Hévízen és Keszthelyen ismerkedett a várossal és a turisztikai kínálattall Helena Bambasová cseh nagykövet asszony, akit előzőleg a Zalaegerszegen a megyegyûlés elnöke, Manninger Jenő is fogadott.

Helena Bambasovát Hévízen Rábai József környezetvédelemért felelős külsős alpolgármester és dr. Kvarda Attila, a gyógykórház ügyvezető igazgatója fogadta. A nagykövet asszony a Hévízi-tó sajátosságairól, az arra épülő szolgáltatásokról és gyógyászati lehetőségekről, a tóval kapcsolatos környezetvédelmi feladatokról és megtett intézkedésekről tájékozódott, és érdeklődött a kórház tulajdoni viszonyairól is.

Keszthelyen a nagykövetet Pálinkás Róbert alpolgármester fogadta, aki a város turisztikai kínálatát mutatta be.

Helena Bambasová kedvezően nyilatkozott a látottakról, s mint mondta: az élénkülő cseh-magyar turisztikai és gazdasági kapcsolatokban Zala megyei útja tapasztalataira alapozva újabb előrelépési lehetőséget lát.

Nézze meg galériánkat!