A kommunizmus áldozatai
A kommunista rendszer üldözötteire, áldozataira, erkölcsi , politikai, gazdasági értelemben megnyomorított százezreire emlékezünk ma, a Kommunizmus Áldozatainak emléknapján.

A parlament 2000. június 13-án nyilvánította február 25-ét a kommunizmus áldozatainak emléknapjává, arra emlékezve, hogy 1947-ben ezen a napon tartóztatták le jogellenesen, majd hurcolták a Szovjetunióba a Független Kisgazdapárt főtitkárát, Kovács Bélát.

Ezen a napon települések sokaságában hajtanak fejet a kommunista diktatúra áldozatai előtt. Városunkban 19 órától Jókai Anna Kossuth-díjas író, költő beszél erről az időszakról, a Közéleti Kávéház vendégeként.

A hagyományokhoz híven, a könyvtár épülete előtt az emlékezők gyertyát is gyújtanak az áldozatok előtt tisztelegve.

Szeretettel várunk mindenkit!