A magyar név a szabadság szinonimája lett

Az 1956-os forradalom eseményeire emlékezett városunk.

Történelmünk folyamán annyi vér folyt már a hazáért, a szabadságért, a függetlenségért. Az áldozatok fájdalmasak és pótolhatatlanok, de amíg kitartunk, és szívünkben erősebb a haza szeretete, mint az egyéni érdekek hajszolása, addig soha nem hiábavaló. Évtizedek, évszázadok bizonyítják majd szükségességét, és nekünk az a kötelességünk, hogy a tanulságot megértsük és továbbadjuk a következő generáció számára.

Mindezt Papp Gábor polgármester mondta az 1956-os események tiszteletére tartott megemlékezésen ma Hévízen.

Ünnepi beszédében hangsúlyozta: a magyar név 1956-ban a szabadság és a demokrácia szinonimájává vált a világban.

S bár a világ megtanulta a magyar nép hősiessége és elszántása árán, hogy mi is a kitartás, a bátor kiállás és összetartás, úgy tűnik, a magyarság egy része mégsem tanult eleget.

• Ami mások számára világos, néhány honfitársunknak nem az: nincs az a belső széthúzás, politikai vita, egyéni sérelem, amely miatt eláruljuk hazánkat, és a nemzetünk érdekeit. Ma, az Európai Unióban ülnek olyan magyar képviselők, akik minden lelkiismeret nélkül a magyar érdek ellen szavaznak. Teszik ezt úgy, hogy a magyar nép küldte ki őket Brüsszelbe, hogy képviseljék az ország érdekeit. Megszavazzák a hazánkat igaztalanul elítélő Sargentini-jelentést, mert ezzel segíthetnek a számukra nem szimpatikus magyar kormány lejáratásában, Magyarország esetleges megszorításában.

A polgármester rámutatott: 1956 mindenki számára kell, hogy példázza: a magyar gerinc maradhat egyenes, mert mi akkor is, és most is megtesszük azt, amit Európa szabadságáért meg kell tenni.

Növényvédő permetezés
Ma is hazafiaknak kell lennünk
Áramszünetre kell számítani

Ízületi kopások mozgásszervi vonatkozásai
A fürdők réme
Tálentum-Pódium (2019): Clausen Katalin

Pályázati kiírás Hévízi Polgármesteri Hivatal iratkezelő munkakör betöltésére
Ajánlattételi felhívás "Útburkolat, járda javítás Hévíz város közigazgatási területén, 2019."
Tájékoztatás első osztályosok beíratásáról