A nagykövetek Hévíz külkapcsolatait erősítik
A város tiszteletbeli nagykövetei számára adtak át megbízóleveleket ma Hévízen, a Városháza konferenciatermében.

Dr. Erdős Endre Oroszország és a FÁK, Móré Imre a skandináv országok, Hegedûs Tamás Törökország, Horváth Levente Kína, Könnyid László pedig a német nyelvterületek irányában erősíti Hévíz külföldi kapcsolatait.

A megbízóleveleket átadó Papp Gábor polgármester elmondta: a 2010-ben újjáalakult képviselő-testület egyik fontos elhatározása volt a város külkapcsolatainak új alapokra helyezése, tartalommal való megtöltése. Hévíz mint európai és világhírû város számára fontos, hogy megfelelő külkapcsolatokkal rendelkezzen, melyeknek erősítésében és élénkítésében komoly szerepet játszik az önkormányzat által mûködtetett Hévíz-Balaton Airport is.

A polgármester köszönetet mondott a tiszteletbeli nagyköveteknek azért, hogy ötleteikkel, kapcsolataikkal segítik Hévíz munkáját, és hogy vállalták e feladatok ellátást. A nagykövetek nevében Móré Imre köszönte meg a felkérést.

Nézze meg galériánkat!