A Pócza-villa energetikai korszerűsítésére dolgoznak ki terveket

A hévízi, jelenleg orvosi rendelőként működő Pócza-villa energiatakarékos felújítására kidolgozott terveit mutatta be városunk a horvátországi Kapronca település turisztikai szakembereinek, tervezőinek egy határon átnyúló együttműködés keretében.

 „A kulturális örökség körébe tartozó épületek energia-hatékony felújítása”címet viselő pályázatban dolgozik együtt Hévíz és Kapronca, a projekt célja a határokon átnyúló kulturális örökség körébe tartozó épületek energiahatékonyságának növelése, ezen túlmenően a határokon átnyúló terület turisztikai és kulturális együttműködésének erősítése, a kulturális örökség megőrzése.

Az együttműködő önkormányzatok szakemberek részvételével a magyar-horvát határon átnyúló térségben található, a kulturális örökség részét képező épületek számára energiatakarékos építési, gépészeti és villamossági rekonstrukciós módszerek felkutatását, összegyűjtését és bemutatását tűzték ki célul. Konkrétan a kaproncai Városi Múzeum és a hévízi Pócza-villa energia-hatékony felújítására dolgoznak ki terveket ajánlott módszerek alapján. kidolgozott tervdokumentáció az ajánlott módszerek alapján Mindezek mellettA határokon átnyúló térségben a kulturális örökségvédelemben jártas, a kultúra, az idegenforgalom területén dolgozók és energetikai szakemberek bevonása, képzése is célja és feladata a projektnek, illetve a felújított épületek idegenforgalomba való bevonását is vizsgálják. 

A horvátok látogatásuk során megtekintették a Pócza-villát, emellett, a Hebi-rendszer kerékpárjait segítségül hívva látogatást tettek a tófürdőn, az ivókútnál, Egregy Árpád-kori templománál, és az egregyi múzeum kiállítási anyagával is megismerkedtek. Városunk részéről Kepli József János alpolgármester fogadta a vendégeket.

CÍMKÉK

FRISS HÍREK

Lakossági tájékoztató a téli hó- és síkosságmentesítésről
Újabb értékek kerültek helyi leltárba
A kereszténység fog össze kétezer éve

HÉVÍZTV AJÁNLÓ

Forraltbor-főzőverseny a Termelői Piacon
Hímezz velünk! – foglalkozás-sorozat a múzeumban
Háttér: stúdióbeszélgetés a kézilabda szakosztály őszi szezonjáról

HIRDETMÉNYEK

Tájékoztató kéményseprésről
HIRDETMÉNY Bursa Hungarica Felsőoktatási Önkormányzati Ösztöndíjpályázat
MEGHÍVÓ Hévíz Város Önkormányzat Képviselő-testülete 2018. december 19-ei Közmeghallgatására.

MENÜ

INTÉZMÉNYEK

Gróf I. Festetics György Művelődési Központ, Városi Könyvtár és Muzeális Gyűjtemény
Gróf I. Festetics György Művelődési Központ, Városi Könyvtár és Muzeális Gyűjtemény
Városi Könyvtár
Városi Könyvtár
Bibó István Alternatív Gimnázium és Szakközépiskola
Bibó István Alternatív Gimnázium és Szakközépiskola
Fontana Filmszínház
Fontana Filmszínház
Aquamarin Szállodaipari Kft.
Aquamarin Szállodaipari Kft.
Teréz Anya Szociális Integrált Intézmény
Teréz Anya Szociális Integrált Intézmény
Hévízi Televízió Kft.
Hévízi Televízió Kft.
Parkolási Iroda
Parkolási Iroda
Brunszvik Teréz Óvoda
Brunszvik Teréz Óvoda
Illyés Gyula Általános és Művészeti Iskola
Illyés Gyula Általános és Művészeti Iskola
Festetics György Művelődési Központ
Festetics György Művelődési Központ
(GAMESZ)
Gazdasági Műszaki Ellátó Szervezet
Hévíz Sportkör

GALÉRIA

Hévíz delegációja Sarm es-Sejkben
Hévíz delegációja Sarm es-Sejkben
Városnap 2018
Városnap 2018
Széchenyi utca felújítása
Széchenyi utca felújítása
Új év, új dimenziók
Új év, új dimenziók
Négy évtizedes a Musica Antiqua együttes
Négy évtizedes a Musica Antiqua együttes
Csak akkor öregszel, ha nem szárnyalsz
Csak akkor öregszel, ha nem szárnyalsz
Hévízen V4-k
Hévízen V4-k
Hévíz városa az Európai Tavak Szövetségében
Hévíz városa az Európai Tavak Szövetségében
Izrael nagykövete Hévízen
Izrael nagykövete Hévízen