Anyatejes Világnap Hévízen
A hévízi édesanyák hetven-hetvenöt százaléka hat hónapos korig csak anyatejjel táplálja gyermekét, ami kiemelkedően jó arány. Abban pedig rekorderek, hogy a babák negyvenhárom és fél százaléka tizenkét hónapos kor után is kap anyatejet. Az adatok a szoptatás világnapjához kapcsolódó városi rendezvényen hangzottak el.

A Teréz Anya Integrált Intézmény keretein belül mûködő védőnői szolgálat immár ötödik esztendeje szervezte meg az anyatejes világnapi rendezvényt. Anyukák, apukák, karonülő és már szaladgáló gyerekek közös programja az évenkénti összejövetel. Ennek megfelelően egy hivatalos ünnepség helyett inkább verses-zenés családi délutánba szőtték bele az információkat. Szabóné Söjtöri Judit védőnő büszkén említette a városi adatokat, melyekhez viszonyítási alapot ad, hogy Zalában a hat hónap alatti csecsemők szoptatási arány hatvan százalékos, s ezzel az értékkel a megye már az országos rangsor harmadik helyén áll. A hévízi édesanyák átlag feletti statisztikái a felelősségteljességről tanúskodnak. Nagyon jól tudják, hogy a gyermekek testi és mentális fejlődésében milyen sokrétûen mutatkozik meg a szoptatás pozitív szerepe..

(Forrás: Hévízi TV)