Az orosz fél meghívására a közelmúltban háromfős hévízi önkormányzati delegáció tartózkodott Moszkvában
Papp Gábor polgármester, Kepli József János alpolgármester és vendégükként Polgár Tibor, az SCD Group vezérigazgató-helyettese utazott az orosz fővárosba, ahol többek között utazási irodák és biztosító társaság számára prezentációt tartottak. Ennek során a hévízi fejlesztésekről és a város egészségturisztikájának speciális kínálatáról szóltak.

A delegáció tagjai találkoztak Nazina Nadezsda Alexandrovna sport, turizmus és ifjúságpolitikáért felelős miniszterhelyettes asszonnyal, továbbá az orosz egészségbiztosítási képviselettel, az utazásokat szervezők oroszországi egyesülete elnökével, ellátogattak a belügyi tárca 1200 ágyas kórházába, s megismerkedtek egy szórakoztató szabadidőközpont mûködésével is, és szót váltottak a Moszkva –Sármellék közti charterek és járatok rendszeressé tételének lehetőségéről is.

(Forrás: Városháza)