Balaton7 a Hévízgyógyfürdőben
A Hévízgyógyfürdő Kht. is csatlakozott a Balaton7 rendezvénysorozatához, mely május 9-e és 17-e között számos településen, gazdag programmal várja a látogatókat. Hévízi nyitányként a tószínpadon másfél órás koncertet adott a Hot Jazz Band. A vendégcsalogatás jegyében ingyenessé - így mindenki számára hozzáférhetővé - tette a programot a házigazda kht.

A Hot Jazz Band a korai jazz, swing és dixieland világát hozza el a huszonegyedik század közönségének, s egyúttal az első olyan magyar zenekar, mely a két világháború közti népszerû magyar dalokat és jazz melódiákat is repertoárjára tûzi. Stílushûségre törekedő koncertjük gerincét is a hazai nosztalgia adta. Hévízen viszonylag ritkábban jelenik meg ez a zenei hangzás és épp a változatosság érdekében esett a Hévízgyógyfürdő választása a Hot Jazz Band-re. Egyébként természetes volt, hogy a kht. is csatlakozik a Balaton7 rendezvénysorozatához. – A Magyar Turizmus Zrt. indított egy figyelemfelhívó kampányt a szezon nyitánya előtt, hogy minél több hazai vendéget csábítson a Balatonra. Ennek érdekében a Balatoni Regionális Marketing Igazgatóság megkereste a frekventált idegenforgalmi helyeket, köztük városunkat is, hogyan tudnának bekapcsolódni a programsorozatba – idézte fel az előzményeket Dr. Hegedûs Lajos, a Hévízgyógyfürdő Kht. ügyvezető igazgatója. A kezdeményezésben fantáziát látott a társaság, így a jazz koncerten túl több ingyenes rendezvényt is kínál. Május 13-án szerdán 19 órától az 1000 éves Zala megye történetéről tart vetítettképes előadást Tar Ferenc történész a reumakórház kultúrtermében, május 16-án 16 órától pedig a Bozsodi Vonósnégyes koncertezik ugyanezen a helyszínen. További meglepetés, hogy mindazok, akik május 9-edike és 17-edike között felmutatják a Balaton7 kupont, 20-25% kedvezményt kapnak a gyógytóra szóló belépőjegyek árából.

(Forrás: Hévízi TV)