(Diák)polgármester kerestetik
Az Indul a hévízi vakáció egyik legérdekesebb, országos viszonylatban egyedülálló eleme a diákpolgármester választás, valamint az azt megelőző kampányidőszak indítása. A Legyél Te a Polgármester Hévízen! verseny keretében 10 és 16 év közötti hévízi, vagy Hévízen tanuló diákok jelentkezését várják, akik szívesen vállalnák egy napra a város valódi irányítását.

Az ajánlószelvények gyûjtése már elkezdődött, a jelölteknek június 13-ig kell leadni a legalább 20 szelvényt. A kampányidőszak június 14-15-én lesz, a kortes beszédeket a jelöltek június 14-én tartják a Deák téren. A választás ugyanitt, június 16-án zajlik. A győztes diákpolgármesternek június 20-án adja át a város kulcsát egy napra Papp Gábor polgármester. Az újsütetû polgármester egynapos „uralma” alatt a polgármesteri kabinet állítja össze a város első embere napirendjét, a jelenlegi polgármester addig alpolgármesteri feladatokat lát el.

Ki tudja – lehet, hogy felfedezzük együtt a jövő politikusait…? Hajrá, fiatalok, tiétek a lehetőség!