Egregyi szüret
2008. szeptember 6-án és 7-én tartják az immár hagyományos szüreti mulatságot Egregyen. A kétnapos rendezvényen népzenei és néptáncos mûsorszámok, szüreti bál és főzőverseny is várja a városrészbe látogatókat. A részletes programot itt olvashatják!

Részletes program:

2008. szeptember 6. (szombat)
14.30
Szüreti felvonulás lovas kocsikkal és a Dotto kisvonattal
Útvonal: Zrínyi – Kossuth – Széchenyi – Rákóczi – Erzsébet királyné utcák – autóparkoló – Attila u.- Katona József u. – Egregy
Közremûködnek: egregyi bíró és bíróné, kisbíró, 2008. évi borkirálynő és bortábornok, Pozsgai Erika örökös borkirálynő, magyarkanizsai Néptáncegyüttes és Harmonika Zenekar, Fábián György és Németh Lajos harmonikások, a „borkínálók” , a „szürkebarátok” és az „egri leányka”
14.30
„Szüreti bordalcsokor” – a márkói Steixner István Német Nemzetiségi Egyesület kórusa és szólistái
15.00
„Lipem-lopom a szőlőt” – a Kanizsa és a Rozmaring Néptáncegyüttesek mûsora
16.00
„Borbokréta” – a Hévízi Tiszta Forrás Dalkör és Citerazenekar